JAKI DEPILATOR WYBRAĆ? RODZAJE DEPILATORÓW

JAKI DEPILATOR WYBRAĆ? RODZAJE DEPILATORÓW
30-04-2021
0

Nienaganna skóra nóg, bikini czy pach to przede wszystkim brak owłosienia. Wiemy, że jednorazowe maszynki nie zawsze są dobrym rozwiązaniem i powodują m.in. takie stany jak zapalenie mieszków włosowych. Poszukując rozwiązania idealnego, takiego, który z łatwością wykorzystamy w domu, odkrywamy depilatory. Te, w nowej generacji, nie zawsze oznaczają ból i cierpienie, ale przede wszystkim wygodę i radość z użytkowania. W tym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje depilatorów na rynku oraz omówimy ich działanie.

Rodzaje depilatorów

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje depilatorów. Depilatory laserowe, IPL oraz klasyczne. Każdy z nich różni się technologią oraz wykorzystuje inny sposób usuwania zbędnego owłosienia. Może się okazać, że ten idealny dla ciebie, będzie koszmarem dla drugiej kobiety. Dlatego warto testować i odkrywać najlepsze rozwiązania. Bezbolesna depilacja w domu nie musi być mitem.

Depilator laserowy

Depilator laserowy, czyli nowoczesne urządzenie, które  emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Wchłaniana jest prze brodawkę czyli część włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Pod wpływem temperatury brodawka ulega uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu. W innym artykule dowiesz się, jak dobrać odpowiedni depilator laserowy – nie zapomnij do nas wrócić.

Depilator IPL

Zasada działania podobna jak w przypadku depilatora laserowego. Jednak depilator IPL wyposażony jest w lampę która naświetla wybrany obszar naszej skóry. Następnie fale przenikające przez nasze ciało docierają do cebulek włosów i wchłaniają je. Po takim zabiegu cebulki włosów ulegają uszkodzeniu co hamuje wzrost włosa. Proste i skuteczne!

Depilator klasyczny

Depilator klasyczny – wyposażony w pęsety lub dyski osadzone w głowicy. W zależności od modelu dyski lub pęsety wraz z obrotem głowicy otwierają i zamykają się jednocześnie chwytając włoski i je wyrywając. Niewątpliwym plusem po użyciu są gładkie nogi lecz trzeba liczyć się z małym dyskomfortem podczas samego zabiegu depilacji. Dlatego producenci dodają różnorodne udogodnienia np. chłodzące nakładki w depilatorze, które łagodzą ból lub możliwość depilacji pod prysznicem. Dla lepszego komfortu.

 

Trzy często zadawane pytania

Czy warto kupić tani depilator klasyczny?

Tani depilator wcale nie musi być złym wyborem. Kupując depilator Braun SE3170 już po kilku zabiegach depilacji odczujesz różnicę. Nie tylko będziesz dłużej cieszyć się gładkimi nogami ale też zaoszczędzisz pieniądze, za które musiałabyś regularnie kupować tradycyjne maszynki do golenia. Jedynym minusem tego typu depilatorów jest bolesność zabiegów. Jednak wszystko zależy od naszej odporności na ból.

 

Jak przygotować się do depilacji?

Przed zabiegiem depilacji najlepiej wziąć ciepły prysznic. Dzięki temu skóra będzie czysta i rozluźniona co znacznie zmniejszy odczuwany dyskomfort podczas zabiegu z użyciem depilatora klasycznego. Jeśli Twoje ciało woli zimno – przyłóż mrożonkę, by schłodzić dany obszar ciała.


Czy depilacja jest bolesna?

To zależy od rodzaju depilatora jaki wybierzesz. Do niektórych depilatorów dołączane jest wyposażenie dodatkowe w postaci nasadek. Nasadka masująca ma za zadanie lepiej przygotować skórę do zabiegu czy też zrelaksować ją po zakończeniu depilacji.

 

Najczęściej wybierane depilatory

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź