Krótka historia etui do telefonów

Krótka historia etui do telefonów
07-01-2021
0

Krótka historia etui do telefonów

 

 

 

 Wyobrażasz sobie nosić przy sobie telefon ważący 2 kg? Tyle właśnie ważył pierwszy oficjalnie wypuszczony na rynek telefon komórkowy. Jego bateria pozwalała na ok 30 minut rozmowy i 8 godzin czuwania.  Jeszcze 10-15 lat temu nikt by nie pomyślał, że telefony tak zdominują rynek... a raczej człowieka. 

 

Pierwszy telefon z grą

W 1997 roku Nokia wypuściła pierwszy telefon z grą „Wąż”, a już rok później wygląd telefonu można było dowolnie modyfikować poprzez wymienne obudowy. Obudowy do telefonów okazały się hitem wśród ich użytkowników. W 1992 roku na rynek wszedł pierwszy telefon dotykowy. Można było na nim nie tylko odbierać i wykonywać połączenia, ale także na przykład grać, sprawdzać pocztę oraz kalendarz. Nie zabrakło również takich funkcji jak: książka adresowa, notatnik i kalkulator. Telefon obsługiwało się rysikiem podobnie jak część smartfonów dostępnych dzisiaj na rynku.

 

Nowoczesny telefon

Dzisiejsze telefony, które nie posiadają w zestawie pena można obsługiwać uniwersalnym, dość precyzyjnym rysikiem, który jest kompatybilny ze wszystkimi ekranami dotykowymi. Ponadto dzisiaj rysik do telefonu pełni również funkcję długopisu, a to znacznie ułatwia jednoczesną prace na ekranie i w notesie. Rynek ciągle postępował, zwłaszcza w zakresie zmiany wyglądu telefonu. Kiedyś wymieniało się obudowy, dzisiaj wystarczy zakupić etui na telefon.

 

 

Na rynku dostępnych jest cała masa case, czy ma to być nakładka na tył by chronić urządzenie, czy etui z klapką pełniące rolę portfela, czy też etui z brokatem lub innym nadrukowanym motywem pełniące funkcję ochronną i jednocześnie dekoracyjną.

 

Jakość etui na telefon 

Moim zdaniem, jeśli chodzi o ochronę urządzenia to nie ma co oszczędzać, w końcu dość drogi smartfon potrzebuje odpowiedniej ochrony. Na wielu portalach możemy znaleźć etui w bardzo atrakcyjnych cenach i często właśnie cena jest głównym czynnikiem, który wpływa na decyzję o zakupie, ale czy na pewno będzie to dobra decyzja?

 Weźmy pod lupę zwykłe silikonowe etui dostępne w cenie 5 zł oraz pancerne etui w znacznie wyższej cenie. To zwykłe silikonowe etui zostało wyprodukowane z wątpliwej jakości materiałów i poza tym, że nie porysujemy telefonu, to przed konsekwencjami upadku go nie zabezpieczymy. Z kolei etui pancerne zostało wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów, zabezpiecza tył, boki i wystający aparat urządzenia, przeszło również rygorystyczne testy wojskowe dzięki czemu zyskujemy pewność, że nasz telefon za kilka tysięcy złotych będzie dobrze chroniony. Case pancerne są coraz częściej wybierane przez użytkowników telefonów iPhone z uwagi na delikatność urządzenia. Etui pancerne do Ciebie nie przemawia? Lub jesteś miłośnikiem mody?

Ciekawym rozwiązaniem wykazała się marka Guess, która w swojej ofercie posiada coraz to nowsze etui na telefon iPhone. Jednakże marka nie ogranicza się do smartfonów, wypuszczając na rynek piękne etui na laptopa.


 

Etui na telefon w niskiej cenie a jakość

 

Od dłuższego czasu polski rynek zaczęła zalewać fala podrabianych przedmiotów z dalekiego wschodu. Produkty te są zamawiane przez popularny portal aukcyjny. Słuchawki AirPodssłuchawki Samsung, czy też właśnie etui Guess. Niestety są to produkty najczęściej podrabiane w ostatnim czasie. Co ciekawe produkty te oferowane są po nawet trzykrotnie niższej cenie niż są sprzedawane w oficjalnych sklepach, dlatego warto się zastanowić czy chcemy zakupić oryginalne przedmioty posiadające wszystkie oferowane funkcje przez producenta, czy chcemy po prostu mieć zwykły „badziew” z podrobionym logo?

 

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł delikatnie rozjaśnił skąd wzięły się etui na telefon. W kolejnym artykule postaramy się wyjaśnić jak odróżnić produkt podrobiony od oryginalnego? Jeśli mają Państwo na ten moment jakieś pytania zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail lub Facebook. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.

 

Powrót

Komentarze

Dodaj komentarz
Komentarz
Podpis
Adres e-mail
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany
Zatwierdź